603 065 995 661 488 660
Menu

Aktualności

 • Małymi krokami zbliża się wiosna, a w raz z nią w niedługim czasie rozpoczną się pierwsze prace polowe. Warto, przed sezonem zrobić przegląd maszyny, oraz sprawdzić stan ogumienia. Praca w polu nie należy do łatwych. Często jazda po błocie, nierównym terenie czy po ściernisku, sprawia nam nie lada wyzwanie, oraz wpływa na żywotność opony. Warto przed wyruszeniem w pole sprawdzić opony, aby w trakcie prac lub jazdy po drodze nie doszło do jej uszkodzenia przez co może dojść do wypadku w którym narazimy nasze zdrowie, bądź życie. W szczególności powinny nas zaniepokoić ciała obce, wybrzuszenia, lub pęknięcia. Również podczas jazdy warto zwrócić uwagę na różne odgłosy, zachowania maszyny.Uszkodzona opona nie tylko naraża nasze bezpieczeństwo, ale również sprawia, że nasza praca w polu zostaje wstrzymana, przez co tracimy czas i pieniądze związane z przestojem. Maszyny których używamy do prac polowych są coraz większe i mocniejsze, dlatego  ważny też jest odpowiedni dobór opon do mocy ciągnika lub maszyny. Im większa moc tym opona powinna być bardziej wytrzymała. Wielu producentów opon produkuje opony do 65 km/h a nawet do 70, z nośnościami sięgającymi nawet do 7 ton na jedną oponę. Przed zakupem warto doradzić się wykwalifikowanych osób, które pomogą w odpowiednim zakupie. Zapraszamy !!!
  czytaj więcej ❯
 • Historia firmy Nokian sięga 1988 roku, gdzie w Finlandii postały Fińskie zakłady gumowe. W 1943 fabryka wypuściła na rynek pierwszą na świecie oponę zimową do ciężarówek. Oprócz opon samochodowych i ciężarowych firma Nokian produkuje również opony rolniczne, leśne jak i przemysłowe. Jak wiadomo praca w rolnictwie i leśnictwie jest naprawdę ciężka i wykonywana w trudnych warunkach. Firma Nokian specjalizuje się w produkcji opon jak najwyższej jakości. Stosowane specjalne technologie jakie jak np. konstrukcja żeber bieżnika typu Super Shovel, dzięki czemu opona Nokian Forest King TRS 2 zapewnia znakomite właściwości trakcyjne. Opony leśne firmy Nokian są wzmacniane dużą ilosci stali, przez co są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Konary, skały, pnie czy grząski teren nie stanowią żadnego problemu dla opon Nokian Heavy Tyres. Również rolnictwo może oczekiwać wsparcia ze strony firmy Nokian, która ma swojej ofercie kilka modeli stworzonych do prac polowych. Opony takie jak Nokian Tractor King, Nokian Ground King czy TRI2 dzięki specjalnie zaprojektowanym bieżnikom radzą sobie w ekstremalnych warunkach na polu. Nokian produkuje opony do ciężkiego sprzętu z dużą ilością KM, dlatego swoje produkty poddaje różnym testom i sprawdzianom na własnych torach. W swojej ofecie Nokian ma także gąsienice leśne dedykowane pod swoje opony.
  czytaj więcej ❯
 • Historia opon marki Alliance sięga aż 1950 roku, kiedy to General Tire and Rubber Company w Petah Tikva założył fabrykę opon Samson. Kilku dyrektorów firmy Solel Boneh zdecydowało się otworzyć konkurencyjną firmę, a pod koniec tego roku, korzystając z know-how firmy „Dayton Tire and Rubber Company” (od czasu wykupionej przez Bridgestone), powstał Alliance. Właścicielem Dayton był A. L. Friedlander,  W 1971 roku Alliance przejął Samson. Alliance początkowo produkowało opony pneumatyczne do samochodów, ale w latach 60. zaczęło oferować opony do traktorów. Podczas zimnej wojny firma eksportowała pośrednio przez Kubę do bloku wschodniego. W 1983 roku Koor stał się głównym udziałowcem Alliance. W latach 1988–1992 firma działała pod rządami oficjalnego syndyka państwa Izrael, w ramach programu podobnego do rozdziału 11 w USA. Plan naprawy powiódł się, a firma wróciła do rentowności w 1990 r. W 1992 r. Aktywa i operacje Alliance zostały sprzedane nowym właścicielom, \"Fishman Holding\" z Izraela oraz U. Zucker i Bear Stearns z USA, aw 1993 r. Alliance wszedł na giełdę w Tel Awiwie z kursem 10%. W lipcu 2007 Alliance zostało w pełni przejęte przez Warburg Pincus, globalną firmę private equity i rodzinę Mahansaria za około 48 milionów dolarów plus dług Alliance w wysokości 100 milionów dolarów. W szczytowym okresie Alliance zatrudniał około 1500 osób. Pomimo sukcesu i rozwoju, postęp technologiczny pozwolił firmie stać się bardziej wydajną. Od 2006 r. Alliance zatrudnia ponad 950 osób i ma przychody przekraczające 163 mln USD (78,5% eksport i 21,5% lokalnie. W 2007 roku rodzina Mahansaria przy wsparciu Warburg Pincus przejęła Alliance Tires Company of Israel, która była właścicielem marki „Alliance”, tworząc Alliance Tire Group. W 2009 roku rodzina Mahansaria przejęła amerykańską firmę GPX, która jest właścicielem marki Galaxy za 54 miliony dolarów. Alliance Tire Group ma trzy marki - Alliance, Galaxy i Primex. W kwietniu 2013 r. KKR wykupił udziały należące do Warburga Pincusa. ATG zostało całkowicie przejęte przez japońską firmę Yokohama Rubber Company w lipcu 2016 r. Obecnym prezesem firmy jest pan Atao Kishi, a dyrektorem generalnym - pan Nitin Mantri.
  czytaj więcej ❯
 • W ostatnim atrykule nawiązaliśmy do opon niskociśnieniowych, dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć temat. Dla szczególnie dobrej ochrony gruntu zostały stworzone opony w technologii VF/IF. Opony IF umożliwiają do 20 % niższy nacisk przy takiej samej nośności lub przy takim samym nacisku 20% większą nośność w porównaniu do opon bez technologi IF. Przy oponach VF te parametry są lepsze nawet o 40%. Zapewnia to zmiana konstrukcji osnowy, która ma cieńsze warstwy ale jest ich więcej. Warstwy w oponie są ułożone ściślej, dzięki czemu zmniejsza się niebezpieczeństwo rozdzielania warstwDzięki spłaszczonemu bieżnikowi, klocki lepiej zazębiają się w gruncie, które w połączeniu z obniżonym ciśnieniem powietrza zapewnia optymalną ochronę gruntu.Niektórzy producenci opon zezwalają na jazdę przy 0,4 bara.
  czytaj więcej ❯
 • Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, ale swoje święto powinna mieć cały rok. Wiadomo, że dbałość o nasze wspólne dobro powinno być dla nas piorytetm. Opony rolnicze czy leśne, styczność z ziemią mają na codzień, dlatego tak ważny jest dóbr odpowiednich opon oraz prawidłowego ciśnienia. Setki badań, szkoleń, spotkań pozwalają produkować opony, które nie dość, że nie niszczą gleby to pozwalają jeszcze zwiększyć plony.Opony rolnicze produkowane są w technologii VF i IF, są to tak zwane opony niskociśnieniowe, pozwalające na jazdę przy niskim, a nawet bardzo niskim ciśnieniu. W niektórych oponach jest to tylko 0,4 bara. Co oznacza VF i IF?Technologia IF Improved Flexion - do 20% niższe ciśnienie w oponie przy tyma samym obciążeniu lub do 20% większa ładowność przy tym samym ciśnieniu powietrza w oponie. Technologia VF Very High Flexion - do 40 % niższe ciśnienie w oponie przy tym samym obciążeniu lub do 40% większa ładowność przy tym samym ciśnieniu powietrza w oponie. W lesie sprawa wygląda trochę inaczej, opony pracują w ciężkich warunkach i muszą być odporne na przebicia oraz charakteryzować się wysokimi przebiegami i znakomitą trakcją. Opony są wzmacniane pasami stalowymi, dlatego przez ich garbayrty mogłoby się wydawać, że wręcz niszczą, ale tak nie jest. W oponach leśnych dużą rolę odgrywa budowa bieżnika, która nie wpływa destrukcyjnie na najniższe warstwy lasu. Dlatego może przed następnym wyborem opon warto jest się zastanowić jaką oponę wybrać...
  czytaj więcej ❯
 • Aby Wielkanoc w tym właśnie roku, nadeszła z dużym sukcesem u Twego boku, aby życie układało Wam się zdrowo, zarówno prywatnie jak i zawodowo. Jak najwięcej chwil radosnych, i przepięknej wiosny!
  czytaj więcej ❯
 • Po długiej nieobecności na rynku firma CONTINENTAL wraca na rynek opon rolniczych. Jako marka premium w oponach samochodowych oraz ciężarowych rozpoczyna po raz kolejny swoją przygodę z oponami rolniczymi. Firma Continental na rynku istnieje od 150 lat. Opatentowane technologie i innowacyjne rozwiązania, sprawiają, że opona Continental poprawia osiągi maszyn i jakość pracy. Opony Continental produkowane są w Europie.W niedługim czasie pojawią się również w naszej ofercie. Zapraszamy
  czytaj więcej ❯
 • Opona zbudowana jest z wielu elementów. Bieżnik jest częścią opony, która ma bezpośredni kontakt z podłżem. Może on się różnić wyglądem w zależnści od zastosowania i miejsca pracy opony. Jest najbardziej narażoną częścią na zużycie. Aby opona powstała potrzbny jest jej szkielet, który nazywany jest osnową. Wykonana jest z wielu warstw tkaniny z włókien z tworzyw sztucznych lub szucznego jedwabiu, ewentulanie ze stalowych linek kordu. Różne opasania i pasy po obwodzie zapewniają jej wytrzymałość. Warstwa gumy uszczelniającej składa się ze specjalnej mieszanki kauczukowej, która zapobiega w przypadku opon bezdętkowych wydostawaniu się przez pory powietrza na zewnątrz. Boki opony chronią osnowę przed działaniem czynników zewnętrznych i przed uszkodzeniem. tak zwana stopka łączy opone z felgą. Składa się przede wszystkim z drutówki.Wyrózniamy dwa rodzaje opon DIAGONALNE I RADIALNE, ale o ich róznicach opowiemy w następnym artykule. 
  czytaj więcej ❯
 • Każdy z nas wie jak wygląda opona i widział ją nie raz, ale nie każdy wie co oznaczają poszczególne oznaczenia na oponie. Więc zacznijmy od początku. Mamy taki rozmiar 710/45-26.5 gdzie: 710 - oznacza szerkość opony wyrażona w mm45 - profil opony wyrażony w % w stosunku do szerokości - / R kreska zawarta w rozmiarze mówi nam o konstrukcji opony w tym wypadku jest to opona diagonalna. Litera R oznacza oponę radialną. 26.5 - jest to średnica opony Oprócz rozmiaru znajdziemy na ściance opony dodatkowe oznaczenia, dzięki którym wiemy jaką nośność przy danej prędkości ma opona, czy jest dętkowa lub bezdętkowa oraz rok produkcji.Poniżej podajemy oznaczenia mogące znaleźć się na oponie np:168A8 - 168 indeks nośności A8 indeks prędkości ( opona ma nośność 5600 kg przy prędkości 40 km/h)TT - Tube Type - opona dętkowaTL - Tubeless - opona bezdętkowa 2311 - jest to tzw. numer DOT, który oznacza rok produkcji ( 23 tydzień 2011 roku) SB - opona posiada oplot stalowy w postaci pasów, najczęściej spotykana w oponach leśnych, ale pojawiają się także w oponach rolniczych SF - opona której karkas jest wzmocniony stalą tylko w oponach leśnych 20PR - ilość płócien w oponie 
  czytaj więcej ❯
 •   Szanowni Państwo specjalnie dla Was odnowiliśmy całkowicie nasze strony Agroopony oraz Opony leśne. Oprócz możliwości zakupu opon dowiecie się Państwo jak prawidłowo używać opon aby starczyły na długie lata.   
  czytaj więcej ❯
 • Targi Agritechnica w Hanowerze to nie tylko święto fanów techniki rolniczej, ale również najważniejsze wydarzenie w branży rolniczej, na którym prezentowane są nowości z całego świata. Niezmiernie miło było Państwa gościć na stoisku Ploeger Oxbo Group w roli Polskiego generalnego partnera. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za spotkania. Na wystawie prezentowaliśmy aplikator gnojowicy AT5105 LNMS, Oxbo 8040 kombajn do zbioru jagód, maszynę do zbioru fasoli na świeży rynek BH100 oraz zupełnie nowy projekt - samojezdną zgrabiarkę CM4240, która otrzymała nominację do nagrody maszyny roku 2020.
  czytaj więcej ❯
 • Triangle Tyre znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych marek opon samochodowych w opublikowanym niedawno Indeksie Siły Marek Chińskich (C-BPI) 2020. C-BPI to pierwszy w Chinach system oceny wartości marki, wdrożony przez profesjonalną agencję ratingową CHN-Brand, pod nadzorem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Wprowadzony po raz pierwszy w 2011 roku C-BPI jest niezależnym i bezstronnym badaniem opartym na informacjach zwrotnych od chińskich konsumentów. Badanie C-BPI w 2020 r. objęło 65 miast w Chinach i było skierowane do mieszkańców w wieku 15-64 lat. Próba losowa jest prowadzona w oparciu o płeć, wiek i dochody, a całkowita próba obejmuje 2,4 mln osób. Badanie obejmuje 176 podsektorów i obejmuje ponad 8 700 marek. Badanie opiera się na dwóch głównych wskaźnikach: ocenie marki i relacji z marką. Wskaźniki relacji z marką to skojarzenia z marką, lojalność wobec marki, preferencje dotyczące marki. Od czasu opublikowania indeksu w 2011 roku, Triangle Tyre wielokrotnie znajdowało się na tej liście, a w badaniu w roku 2020 Triangle znalazł się na 9. miejscu na liście najlepszych marek oponiarskich, co świadczy o skonsolidowanym zaufaniu konsumentów do marki i jej rozpoznawalności.
  czytaj więcej ❯
 • Continental, firma technologiczna i producent opon premium, uruchamia stronę internetową zawierającą przydatne informacje na temat najnowszych regulacji unijnych dotyczących emisji CO2 przez pojazdy ciężarowe oraz wykorzystania narzędzia do symulacji komputerowej VECTO (skrót z ang. Vehicle Energy Consumption Calculation Tool). Zgodnie z Porozumieniem Paryskim, w celu ograniczenia globalnego ocieplenia Komisja Europejska wprowadziła w 2019 r. pierwsze przepisy1 dotyczące norm emisji dwutlenku węgla dla nowych pojazdów ciężarowych o dużej ładowności (ang. HDV – Heavy-duty vehicles). Oznacza to, że średnia emisja CO2 przez nowe ciężarówki ma być zmniejszona o 15 proc. do 2025 r. i o 30 proc. do 2030 r., w porównaniu z okresem referencyjnym trwającym od lipca 2019 r. do czerwca 2020 r. Obecnie rozporządzenie UE 2019/1242 dotyczy samochodów ciężarowych z konfiguracją kół 4x2 i 6x2 o masie całkowitej powyżej 16 ton, natomiast Komisja Europejska rozważa rozszerzenie tego dokumentu w przyszłości. Aby zapewnić osiągnięcie ambitnych celów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla, Komisja uruchomiła narzędzie symulacyjne VECTO. Na nowej stronie internetowej poświęconej temu narzędziu, Continental będzie dostarczał operatorom flot ciężarowych wyczerpujących informacji na temat nowych unijnych przepisów prawnych i ich skutków dla firm transportowych, uwzględniając fakt, że opony w dużym stopniu rzutują na zużycie paliwa oraz są istotnym czynnikiem wpływającym na ilość CO2, emitowanego przez pojazdy HDV.Strona internetowa firmy Continental dotycząca VECTO znajduje się pod adresem: www.wszystkoovecto.pl.
  czytaj więcej ❯
logo1000 logo1754 logo1471 logo1481 logo1864 logo2143 logo2173 logo2282 logo2337 logo2800 logo2808 logo2831 logo2855 logo2873 logo2937 logo3584 logo3593 logo4193 logo4204 logo4243 logo4273 logo4326 logo4351 logo4874 logo4897 logo4903 logo4908 logo5318 logo5323 logo5524
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Przeczytałem i akceptuję Politykę Prywatności
OPONYLESNE.EU ALL RIGHTS RESERVED
Szybki kontakt
Arkadiusz Mielczarek
+48 603 065 995
Marta Bieguniak
+48 661 488 660